Bravo Schools 2022

Το σχολείο μας συμμετέχει στον 5ο Πανελλήνιο Σχολικό Διαγωνισμό Bravo Schools 2022, για τους 17 Παγκόσμιους Στόχους, στον οποίο καταγράφονται οι προτάσεις των μαθητών & των μαθητριών για τη δημιουργία ενός καλύτερου κόσμου. Συγκεκριμένα το Β3 τμήμα στα πλαίσια των Εργαστηρίων Δεξιοτήτων που εφαρμόζονται για πρώτη χρονιά σε όλες τις βαθμίδες της πρωτοβάθμιας και δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης στη χώρα μας  και συμμετείχαν είκοσι ένα νήπια. Συγκεκριμένα σχεδιάστηκε και υλοποιήθηκε ως εργαστήριο της θεματικής ενότητας: Ενδιαφέρομαι και Ενεργώ στην Υποθεματική: Εκπαίδευση στα Ανθρώπινα Δικαιώματα.  Στόχος της συγκεκριμένης δράσης ήταν η ενίσχυση της καλλιέργειας ήπιων δεξιοτήτων και συνδέεται με τον 5ο στόχο βιώσιμης ανάπτυξης που αφορά την ισότητα των δύο φύλων.

Πατήστε πάνω στην αφίσα για να δείτε περισσότερες πληροφορίες για τη συμμετοχή μας.