Επίσκεψη στο 12ο Δημοτικό Σχολείο

Στα πλαίσια της Μετάβασης από το Νηπιαγωγείο στο Δημοτικό Σχολείο, τα παιδιά του Β3 τμήματος του νηπιαγωγείου μας επισκέφθηκαν το 12ο Δημοτικό Σχολείο, περιηγήθηκαν στους χώρους του και κατέληξαν στην αίθουσα των καλλιτεχνικών. Εκεί τα υποδέχθηκαν τα παιδιά του Α2 τμήματος. Τα νήπια τους χάρισαν ένα επιτραπέζιο παιχνίδι “Ο SDG” και οι Στόχοι”, τους μίλησαν για τους 17 Στόχους Βιώσιμης Ανάπτυξης και αποφάσισαν όλοι μαζί να δημιουργήσουν το λογότυπο του 13ου στόχου “Δράση για το κλίμα”, υπό τις οδηγίες της εικαστικού. κας Κατερίνας Αναστασίου.

Ευχαριστούμε πολύ την κα Κατερίνα και τα παιδιά του Α2 τμήματος για τις ωραίες δημιουργίες ! Ευελπισπούμε και σε άλλη συνάντηση που θα δώσει την ευκαιρία στα παιδιά να συσφίξουν τις σχέσεις τους αλλά και να υλοποιήσουν κι άλλες κοινές δράσεις.